top of page

התקנה ותחזוקה של ספרינקלרים ומשאבות

ספרינקלרים ומשאבות

מערכת כיבוי אש במים (ספרינקלרים)

חברת אלטרנטיב פייר מספקת ומתקינה את כלל מערכות המתזים עפ"י ת.י 1596

 

איך זה עובד
המתז משלב צינור זכוכית המכיל נוזל מיוחד וכמות קטנה של אוויר. אם הטמפרטורה עולה, הנוזל מתרחב בצינור הזכוכית. הלחץ ממשיך לגדול עד שהאוויר בצינור הזכוכית נספג. אם הטמפרטורה ממשיכה לעלות, הלחץ עולה במהירות, וגורם לצינור הזכוכית להתנפץ ולנתק את החותם ובכך מתאפשרת זרימה של מים דרך המתז.

באיזה טמפרטורה מופעל המתז

טמפרטורת הסביבה היא הגורם המכריע להפעלת המתז. המתז מגיב כשהוא מגיע למגבלה ספציפית. זה תלוי בסוג הממטר.

 

סוגי מערכות

 

מערכת רטובה: 

המערכת הקלאסית, משמשת אותנו ברוב המקרים. צנרות המערכת מלאות במים באופן תמידי וכאשר נפתח מתז זורמים מים באופן מיידי.

 

מערכת יבשה: 

מערכות יבשות משמשות באזורים שנמצאים בסיכון לכפור, בהם מי הכיבוי שכבר בצינורות המתזים עלולים לקפוא. במערכות אלה, רשת הצינורות החשופים לטמפרטורות הנמוכות מ-5 מעלות מתמלאת באוויר דחוס מנקודת ראש המתז ועד לתחנת ההפעלה. כאשר מופעל ראש המתז, המערכת מתמלאת מייד במים.

 

מערכת דלוג' (מתזים פתוחים):

מערכת מתזים פתוחים, דומה למערכת pre action (פעולה מקדימה), מלבד שראשי המתזים פתוחים והצינור אינו מופעל בלחץ באוויר. מערכות אלה מחוברות לאספקת מים דרך שסתום דלוג' שנפתח באמצעות הפעלת מערכת גילוי עשן או חום. מערכת הגילוי מותקנת באותו האזור שבו נמצאים המתזים. כאשר מערכת הגילוי מופעלת זורמים מים דרך כל ראשי המתזים במערכת. מערכת זאת משמשת במקומות שנחשבים לאזורי סכנה גבוהה כגון תחנות כוח, האנגרים של מטוסים ומתקני אחסון או עיבוד כימיים. יש צורך במערכות מסוג זה (מתזים פתוחים) במקומות הדורשים דיכוי במהירות גבוהה כדי למנוע התפשטות אש.

 

מערכת pre-action (פעולה מקדימה):

מערכת מתזים מסוג "פעולה מקדימה" משתמשת בתפיסה הבסיסית של מערכת צינורות יבשים: מים בדרך כלל אינם נמצאים בתוך הצינורות. עם זאת ההבדל הוא שמים מוחזקים בכניסה למערכת באמצעות שסתום המופעל על ידי חשמל, המכונה שסתום "פרי אקשן". פעולת השסתומים נשלטת על ידי גילוי להבה, חום או עשן עצמאי.

שני אירועים נפרדים חייבים לקרות כדי להתחיל פריקת מתז. ראשית, על מערכת הגילוי לזהות שריפה מתפתחת ואז לפתוח את שסתום ה"פרי אקשן". זה מאפשר למים לזרום לצינורות המערכת, מה שיוצר ביעילות מערכת מתזים רטובה. שנית, על ראשי המתז בנקודת השריפה להשתחרר כדי לאפשר זרימת מים על האש.

היתרונות בשימוש במערכת "פרי אקשן": הפעולה הכפולה הנדרשת לשחרור מים - שסתום ה"פרי אקשן" חייב לפעול וראשי המתז חייבים להתמזג. תכונה זו מספקת רמה מוגברת של הגנה מפני הפרשות בשוגג. מסיבה זו, נעשה שימוש לרוב במערכות "פרי אקשן" בסביבות רגישות למים כמו ארכיונים, חדרי אחסון של אמנות, ספריות ספרים נדירות ומרכזי מחשבים.

 

תחזוקת ספרינקלרים

חברת אלטרנטיב פייר מתחזקת מערכות אלו בצורה האחראית והקפדנית ביותר בהתאם לתקן הישראלי המחמיר 1928.

מערכות מתזים מצילות חיים ולכן מערכות מתזים מתוחזקות היטב הן חלק בלתי נפרד מתוכנית בטיחות האש הכוללת בעסק.

באמצעות בדיקת מערכות מתזי הכיבוי, אתה יכול להיות בטוח כי המערכות שלך מוכנות להגן על חיי דיירי הבניין, להגן על רכושך ולעמוד בדרישות כיבוי אש. יש צורך בבדיקה ותחזוקה של ספרינקלרים על בסיס חודשי, רבעוני, חצי שנתי ושנתי. אנו נעבוד איתך יד ביד ונעצב תוכנית שתענה על הצרכים שלך.

חדר משאבות לכיבוי אש

חדר משאבות לכיבוי אש

במקומות בהם הרשת העירונית אינה מספקת את כמות המים הנדרשת למערכת המתזים שנקבעה ע"י מתכנן המערכת עפ"י דרישות התקן הישראלי, יש צורך במשאבת מים שתגביר את אספקת המים למערכת.

משאבת הכיבוי מופעלת באמצעות חשמל או דיזל, ולרוב תתבסס על מקור אספקת מים סטטי (מכל, מאגר, אגם). המשאבה מספקת זרימת מים בלחץ גבוה ביותר למערכת, דבר שיאפשר כיבוי יעיל במהלך דליקה במבנה.

תחזוקה נכונה ומקצועית של מערכת המשאבות לרבות מנוע הדיזל/גנרטור היא קריטית במיוחד מאחר ומדובר בציוד מכני מורכב שאם לא יתוחזק כראוי ובאופן שוטף לרבות החלפת חלקים, שמנים ונוזלים בזמן פשוט לא יעבוד כשבאמת נצטרך אותו.

לכן יש חשיבות ראשונה במעלה, שהחברה האמונה על אחזקת המערכת תהיה מקצועית ומנוסה!

חברת אלטרנטיב פייר מספקת, מתקינה ומתחזקת את כל סוגי משאבות הכיבוי הקיימות בשוק הישראלי לרבות מאגרים ועושה זאת על הצד הטוב ביותר.

הטכנאים המנוסים שלנו יכולים להתמודד עם מצבי חירום הקשורים להגנה מפני אש מכל סוג ובכל גודל. אנו מציעים שירות מענה טלפוני 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. אין "מקרה חירום קטן" כשמדובר בצרכים ובציפיות של לקוחותינו!

bottom of page